£0.00

FAQ

Zdobycie upragnionego prawa jazdy nie jest trudne. Żeby ułatwić Ci tą nową podróż przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych kursantów pytania.Jaki wiek należy spełniać aby móc przystąpić do kursu na prawo jazdy ?

To zależy od kategorii np. o dokument prawa jazdy może ubiegać się osoba, która ukończyła odpowiednio: – 14 lat dla kategorii AM – 16 lat dla kategorii A1, B1, T – 18 lat dla kategorii A2, B, B+E – 21 lat dla kategorii C, C+E, C1 lub C1+E – 24 lat dla kategorii A, D, D+E, D1 lub D1+E Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia konieczne jest posiadanie zgody prawnego opiekuna. Warunkiem uzyskania prawa jazdy kategorii C,C1,D lub D1 jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Osoba, która nie ukończyła 18 lat może uzyskać prawo jazdy kategorii AM,A1,A2, B1 lub T za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Prawo jazdy nie może być wydane osobie, w stosunku do której orzeczony został prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (w okresie obowiązywania tego zakazu), a także osobie u której w wyniku badania lekarskiego stwierdzono aktywną formę uzależniania od alkoholu lub innego środka podobnie działającego. Prawo jazdy może również zawierać ograniczenia wynikające ze stanu zdrowia kierowcy lub możliwości prowadzenia określonego pojazdu.

Czy na kurs muszę uczęszczać w miejscu stałego zameldowania ?

Absolutnie nie. Na kurs prawa jazdy możesz zapisać się w każdym wybranym przez Ciebie ośrodku na terenie całej Polski.

Gdzie można wykonać badanie lekarskie ?

Badanie lekarskie możesz wykonać u dowolnego lekarza, który posiada uprawnienia do badań przyszłych kierowców. Orzeczenie lekarskie powinno zostać wystawione z datą nie późniejszą niż data rozpoczęcie kursu. Więcej informacji uzyskasz w naszej zakładce – Ważne informacje > Badania

W którym miejscu rozpoczynają się zajęcia praktyczne ?

Zajęcia praktyczne rozpoczynamy i kończymy na naszym placu manewrowym, który znajduje się przy ul. Batorego 10 na tyłach klubu „Stodoła”.

Czy obywatel innego kraju może w Polsce odbyć szkolenie na prawo jazdy i zdawać egzamin ?

Teoretycznie jest to możliwe, praktycznie może być dość trudne. Nie chodzi tu bynajmniej jedynie o znajomość języka polskiego. Poważną przeszkodą w tym zakresie mogą być względy formalne. Otóż, na przykład zgodnie z obowiązującym prawem, prawo jazdy jest wydawane osobie, która przebywa na terytorium RP co najmniej przez 185 dni w każdym roku kalendarzowym ze względu na swoje więzi osobiste lub zawodowe albo przedstawi zaświadczenie, że studiuje co najmniej od 6 miesięcy.

Czy uczycie państwo jeździć pojazdami takimi jak na egzaminie państwowym ?

Tak, nasza szkoła posiada takie samochody egzaminacyjne ( Hyundai i20 )

.Czy zajęcia w MOTOKURS prowadzone są również w weekendy ?

Tak, MOTOKURS wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów prowadzi zajęcia 7 dni w tygodniu.

Czy jazdy prowadzone są po trasach egzaminacyjnych ?

Tak, podczas zajęć większość godzin spędzisz na poznaniu tras egzaminacyjnych, tak abyś mógł poznać występujące tam trudności oraz zagrożenia.

W jakich godzinach rozpoczynają się jazdy w Państwa szkole ?

Dostosowujemy się do potrzeb naszych kursantów dlatego jazdy w MOTOKURS rozpoczynają się od godz. 10.00 a kończą o 20.00.

Ile godzin jednorazowo można jeździć w trakcie jednego spotkania z instruktorem ?

Zajęcia praktyczne trwają 2 godziny.

Czy egzamin państwowy muszę zdawać w miejscu stałego zameldowania ?

Absolutnie nie. Możesz zdawać egzamin Państwowy w każdym wybranym przez siebie Ośrodku Ruchu Drogowego na terenie całej Polski. Jedynie po zdanym egzaminie i otrzymaniu uprawnień na daną kategorię o którą się ubiegałeś, dokument prawa jazdy możesz tylko odebrać w Wydziale Komunikacji podlegającym pod adres zameldowania.

Czy mogę odwołać wcześniej umówione jazdy ?

Oczywiście że tak, niemniej jednak prosimy abyś poinformował nas minimum 24 godziny wcześniej przed planowanym terminem jazd, abyśmy mogli wprowadzić korektę w grafiku.

Czy mogę zmienić instruktora w trakcie trwania kursu prawa jazdy ?

Oczywiście pamiętaj, że w każdej chwili możesz przyjść do naszego biura bądź telefonicznie wyrazić chęć zmiany instruktora. Nawet jeśli jesteś już umówiony na jazdy praktyczne możesz zgłosić w dowolnym momencie szkolenia fakt, że chciałbyś zmienić instruktora prowadzącego. Bez żadnych konsekwencji, bez żadnych problemów. Bez stresu i zbędnych tłumaczeń 

Czy kurs rozpoczęty rok temu stracił ważność ?

Jeśli kurs zakończył się uzyskaniem zaświadczenia o jego ukończeniu, to świadectwo ważne jest bez ograniczenia w czasie. Jeśli kurs nie został zakończony, to należy go kontynuować aż do momentu kiedy osiągnie się właściwy poziom wiedzy i umiejętności.

Co należy zrobić aby rozpoczęty kurs prawa jazdy w innej szkole, móc dokończyć w MOTOKURS ?

Jeśli podjąłeś naukę w ośrodku szkolenia kierowców, ale nie jesteś zadowolony z jego standardów i chciałbyś dokończyć kurs u nas pamiętaj, że masz do tego pełne prawo. Z ośrodka z którego usług rezygnujesz powinieneś odebrać kartę przeprowadzonych zajęć i wraz z profilem PKK zgłosić się do nas. Niezależnie na jakim etapie zaprzestałeś realizacji kursu w innym ośrodku u nas spokojnie rozpoczniesz kurs od etapu na którym zakończyłeś go w innej szkole.

Czy istnieje możliwość skorzystania z placu egzaminacyjnego WORD ?

WORD udostępnia swój plac manewrowy w godzinach gdy nie odbywają się egzaminy, tj. praktycznie po godz. 16-tej (WORD Okęcie i Bemowo) oraz ośrodek WORD Odlewnicza. Pól godziny jazdy to koszt 30 zł. i odbywa się samochodem szkoły nauki jazdy. Termin takiej jazdy ustala kursant.

Co zrobić po ukończeniu kursu na prawo jazdy i zdaniu egzaminów wewnętrznych w szkole MOTOKURS ?

Po zdaniu egzaminów wewnętrznych tym samym ukończeniu kursu, każdy kursant otrzymuje elektroniczny wpis do PKK, który uprawnia go do przystąpienia do egzaminu państwowego w dowolnie wybranym WORD-ie. Należy zabrać numer profilu ze sobą celem przedłożenia go przy zapisie do wybranej placówki WORD.

Dlaczego w niektórych szkołach kurs kosztuje mniej niż w Motokursie ?

Uważamy, że każdy produkt czy usługa ma swoją cenę, ale czy taniej znaczy lepiej ? Co nas wyróżnia spośród tanich kursów ? – wykwalifikowana kadra instruktorów, która posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu, nasi instruktorzy nie pracują tylko robią to co kochają, uczenie to ich pasja, dlatego jesteśmy tak bardzo skuteczni, posiadamy kilka świetnych samochodów egzaminacyjnych, posiadamy wiele różnych motocykli 125 ccm – 700 ccm, które pozwolą Ci na sprawdzian Twoich umiejętności, posiadamy duży, oświetlony plac manewrowy. Nasi instruktorzy szkolą Cię poświęcają czas a nie zostawiają samego na placu, jednym zdaniem wkładamy w to całe serca. Tańsze szkoły jazdy oferują niższe ceny, tylko po to abyś wrócił i dokupił dodatkowe jazdy doszkalające, więc cały kurs w innej szkole będzie Cię kosztował drożej. Jeśli nie chcesz wydawać dodatkowych pieniążków na dokupowanie jazd dodatkowych po kursie w Tańszej Szkole bo tam instruktor niczego Cię nie nauczył, zapisz się od razu do Nas. Gwarantujemy że oddamy serce, aby nauczyć Cię jeździć i abyś zdał egzamin państwowy za pierwszym razem.

Zdałem egzamin, co dalej robić? Gdzie i kiedy mam je odebrać ?

Po zakończeniu egzaminu, egzaminator poinformuje Pana/ią, że egzamin kończy się wynikiem POZYTYWNYM i wyda arkusz przebiegu egzaminu. W terminie 3 dni od egzaminu dokumenty zostaną odesłane do organu wydającego prawo jazdy właściwego ze względu na adres zameldowania. Urząd po wprowadzeniu danych z dokumentów, przekazuje drogą elektroniczną dane do Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW), gdzie jest drukowane Prawo Jazdy. W okresie 1 miesiąca dokument jest do odbioru w Urzędzie. Najczęściej po 2 tygodniach od zdania egzaminu można już dowiadywać się czy jest ono do odbioru. Na stronie http:/nowa/info-car.pl/infocar/prawo-jazdy/sprawdz-status.html, można sprawdzić na jakim etapie jest Twoje prawo jazdy, czy zostało oddane do PWPW, czy może jest już do odbioru. Informacji o tym, czy można je już odebrać udziela Wydział Komunikacji zgodny z miejscem zameldowania.

Posiadam prawo jazdy już od kilku lat lecz długo nie jeździłem. Czy jest możliwość wykupienia u państwa dodatkowych jazd w celu przypomnienia ?

Tak, oferujemy możliwość wykupienia takich jazd. Są to jazdy doszkalające, które można wykupić w pakiecie lub pojedyncze godziny.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania chętnie na nie odpowiemy.

Zapraszamy osobiście lub prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów:

(22) 353 33 66 lub 501 10 66 99 albo mailowy pod adresem: biuro@motokurs.pl

About
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore est magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo a consequat.